Sipariş ve Teslimat

Kredi Kartı
balimcocuk.com size 256 Bit SSL üzerinden Visa ve Master Card ile güvenli alışveriş yapma imkanı tanır. 
 
Havale / EFT
Havale / EFT ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı, siparişi verdiginiz zaman değil sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçtiği andır. Havale ile yapılan ödemelerde ise % 3 indirim yapılır.
 
*2 iş günü içinde hesaba geçmeyen havale siparişleri geçersiz sayılmaktadır. 
 
Havale / EFT için Hesap Numaralarımız
LÜTEN EFT veya Havale Yaparken Alıcı İsmi olarak : Balım Çocuk - Raşit Mehmet Ay giriniz.
 
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.  / İzmir Kemeraltı Şubesi
844 - 82512212 / TR52 0006 7010 0000 0082 5122 12
 
Taksitli Kredi Kartları
Bankalar ile anlaşmalarımıza göre; kredi kartları ile 2 aydan 12 aya kadar taksitli alışveriş yapabilirsiniz. 
 
Puanla Alışveriş 
Anlaşmalı banka kredi kartlarının hepsinde biriken puanlarınızla alışveriş imkanı sunulmaktadır. YapıKredi Bankası World Card puanlarınızla satın almak istediğiniz ürünün tutarı kadar birikmiş puanınız yoksa ürünün tutarı için ödemeniz gereken fark tutarı kredi kartınızdan peşin çekilmektedir.
 
Kredi Kartı Provizyon Aksaklıkları
Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü onaylanamayabilir: 
Bu nedenler arasında başlıcaları; 
 
1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması, 
2. Kart numarasını hatalı girmeniz, 
3. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması, 
4. Kullandığınız kart bir ek kart ise, ana kart sahibi tarafindan iptal edilmiş olması, 
5. Onay işlemi sırasında geçici bağlanti sorunları yaşanması, 
6. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız, 
7. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir. 
 
Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir. 
 
Kapıda Ödeme 
Siparişinizin teslimatı sırasında ödemeyi evinizin kapısında, nakit olarak yapabilirsiniz . Kapıda ödeme seçeneği ; sadece Sürat Kargonun teslimat yaptığı siparişlerde geçelidir. Televizyon ve Beyaz Eşya Grubu kesinlikle kapıda ödeme olarak gönderilmemektedir. Kapıda Ödeme seçeneğinde, ürünü müşteriye gönderip göndermeme hakkı firmamıza ait olup, müşteri doğrulaması ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra firmamız tarafından gönderi kararı çıktığı taktirde gönderi yapılır ve müşteri bilgilendirilir.
 
Alışverişle İlgili Genel Konular 
1. Sitemizde satışa sunulan ürünlerin fiyat güncellemelerinde oluşabilecek yanlışlıklarda, balimcocuk.com satışdan vazgeçme hakkını gizli tutar.
2. balimcocuk.com stok tutmadığı ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını gizli tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri e-posta ile alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 işgünü içerisinde oluşan fark iade edilir. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı balimcocuk.com sorumlu tutulamaz. Müşterinin, siparişin tamamından vazgeçme hakkı da saklı tutulur.
 
Ürün İadesi
 
Ürün İade Şartları
 
Tüketici sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye teslimden itibaren 7 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Şirketimiz tarafından ürünün iade edilebilmesi için ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, ürünün yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır. Kargo teslim fişinin ve satış faturasının aslının ve kargo paketi üzerinde bulunan 2. nüshasının iadesi zorunludur.Bu belgelerin tarafımıza ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin müşterinin kredi kartına iade edilmesi için balimcocuk.com girişimde bulunur.Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindan olacak aksaklıklardan balimcocuk.com sorumlu değildir. Sözkonusu iade işlemlerinin daha hızlı gerçekleşmesi için iade formunun doldurulması hususuna dikkat edilmesi önemlidir. Niteliği itibariyla iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için iade hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, Hat takılmış cep telefonları, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b.) ve her türlü kozmetik ürünlerinde iade hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Herhangi bir gerekçe belirtmeksizin, 7 günlük koşulsuz iade taleplerinde Fatura Değeri 200 TL ye kadar olan ürünlerde %10, Fatura bedeli 200 TL üstünde olan ürünler içinde %5 kesinti uygulanarak iade işlemi gerçekleştirilir. 1 Haftalık Yasal İade süresinde, satın alınan ürünün iadesinde, satılan ürünlerde ani distribütör ve ithalatçı fiyat düşüşleri var ise bu düşüşler ürün alıcısına yansıtılır.
 
Arızalı Ürünler 
 
1- Sitemizden satın almış olduğunuz ürünlerin tarafınıza teslimatı sırasında kargo firması yetkilisi huzurunda açılarak taşıma esnasında ürünün zarar görüp görmediği kontrol edilmelidir. Ürün kargo esnasında zarar görmüşse teslim alınmamalı ve tutanakla bu durum teyit edilmelidir.Ürün sağlam bir şekilde tarafımıza teslim edildikten sonra arızalı çikarsa; arızanın, kullanici hatasindan meydana gelmediğini belirten ve yetkili servis istasyonu tarafından hazırlanan bir raporla birlikte, tarafımıza başvurarak, ürününüzün ücretsiz olarak değişimini gerçeklestirebilirsiniz. 
 
2- Satın aldığınız ürün, kullanım sürecinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanırsa, ürününüz garanti süresi içerisinde ücretsiz olarak yetkili servis istasyonu tarafindan tamir edilir. Servis istasyonunun bulunmaması halinde, ürün, tarafımızdan, imalatçı ya da ithalatçı firmaya gönderilir. 
 
3- Servis istasyonundan gerekli raporu aldıysanız ya da, servis istasyonu olmadığı için, ürünün tamirini bizim aracılığımız ile yaptırmak istiyorsanız, ürünü göndermeden önce, aşağıdaki Formu doldurmalı, formunuz, tarafımızdan onaylanmadan ürünü göndermemelisiniz. Ürünle birlikte, Faturayı ve Garanti Belgesi'ni göndermeyi unutmayınız. 
 
Ürün Garantisi 
Ürünler, imalatçı veya ithalatçı firma garantisi kapsamındadır. Satın almış olduğunuz ürünlerde, garanti süresi içinde meydana gelen arızalar, aşağıda ayrıntıları belirtilen garanti şartlarına göre ücretsiz olarak tamir ettirilir.Bazi ürünler, jelatinli ya da vakumlu ambalajda gelmekte, Garanti Belgesi de, ürünün bulunduğu kutunun içinde bulunmaktadır. Bu hallerde, ürünün orjinal halini bozmamak için, Garanti Belgesi, ürünü gönderirken doldurulmamakta, daha sonra, müsterilerimiz isterlerse, Garanti Belgesi'ni ayrica bize gönderip doldurulmaktadir. Ürün faturası ile sunulması halinde, bu şekildeki Garanti Belgeleri de geçer. 
 
1- Garanti süresi malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve aksi belirtilmediği sürece en az iki yıldır. Malın arizalanmasi durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. 
2- Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, ya da satıcıya bildirim tarihinden itibaren başlar. Bu sürenin aşılması durumunda, müşteri, Malın ücretsiz deiğişimini ya da bedel iadesini isteyebilir. 
3- Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı veya ithalatçı firma; Malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip baska bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır. 3-Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı veya ithalatçı firma; Malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır. 
4- Satıcı, Malın; garanti süresi içinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değistirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamirini yapmak veya yaptırmakla yükümlüdür. 
5- Arızalarda kullanım hatasının bulunup bulunmadığı servis istasyonları, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde ithalatçı veya imalatçı firma tarafindan düzenlenen raporla belirlenir. 
6- Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen Malın; 
a) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması, 
b) Tamiri için gereken azami sürenin (30 gün) aşılması, 
c) Arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi, 
bu durumlarda, tüketici Malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir. 
 
Sipariş Sonu 
Müşteri ürünü seçer ve sepete atar. Banka provizyonu onayı alındıktan sonra işlem sistemimize sipariş olarak düşer.Sipariş sonrası işlemler aşağıdaki sıraya göre hazırlanır; 
 
1- Bekleyen: Siparişiniz sistemimize düstüğü an, “Bekleyen” durumunda düşer. Finans departmanımız tarafindan ödeme onayı verildikten sonra bir sonraki aşamaya gelinir. 
2- Ürün Tedarik: Ödeme onayı alınan sipariş, mağaza yöneticilerimizin ekranlarina düşer. Mağaza yöneticilerimiz, ürünün tedarikiyle ilgilenir ve ürünle ilgili sipariş verildikten sonra bir sonraki aşamaya geçilir. 
3- Sevkiyat: Tedarikçi firmadan siparişi verilen ürünün alınması veya firmamıza getirilmesi aşamasıdır.
4- Muhasebe: Ürünler firmamıza geldikten sonra, fatura kesilir. Muhasebe durumunda gözüken sipariş, faturası kesilmiş ve gönderilmeye hazır demektir. 
5- Kargoda: Ürün kargoya verildikten sonra, sipariş, Kargoda durumuna getirilir. Artık, ürününüz, tarafınıza ulaşmak üzere yola çıkmıştır. 
6- İptal Bekleyen: Sipariş verilen ürünün tedariki ile ilgili sorun yaşanıyorsa, ya da müşterinin isteği üzerine sipariş, iptal edilmek isteniyorsa, öncelikle İptal Bekleyen konumuna getirlir. Daha sonra, finans departmanı tarafından ödemenin iadesi gerçekleştirilir ve sipariş, iptal edilir. 
7- İptal Edildi: İptal edilen siparişler, İptal Edildi konumuna getirilir. 
 
Müşteri, ödemesinin iade edilmesini isteyebilir ya da ürünün tedarik edilmesi için bekleyebilir. 
 
Teslimat Bilgileri 
 
Kredi kartı ile vermiş olduğunuz siparişleriniz banka tarafından kredi kartı ödemesi onay bilgisi alınmasını takip eden, banka havalesi ile vermiş olduğunuz siparişleriniz ise, ödemenin hesabımıza geçmesi ile kesinleşmiş olup, en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir. 
 
Cumartesi günleri saat 14:00' ten sonra verilen siparişleriniz, ödeme bilgisinin onayını takip eden pazartesi günü verilmiş kabul edilir. Resmi tatil ve bayram günlerine rastlayan siparişleriniz ödeme bilgisinin teyit edilmesi durumunda takip eden ilk iş günü alınmış kabul edilir. 
 
Kargo firmasından kaynaklanan aksaklıklardan dolayı şirketimiz sorumlu değildir.